Pozalekcyjne zajęcia dla dzieci w Bydgoszczy

Wakacje się skończyły, a dzieci wróciły do szkół. Oznacza to również powrót do zajęć pozalekcyjnych. W Bydgoszczy jest w czym wybierać, a każde dziecko może zdecydować się na to, co najbardziej przypadnie mu do gustu. Poznaj ofertę zajęć w domach kultury w Bydgoszczy.

Dom edukacyjno-kulturalny ,,Regnum”

Dom kultury ,,Regnum” oferuje zajęcia dla dzieci w każdym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Maluszki mogą skorzystać z zabaw w chuście lub zajęć rytmiczno-muzycznych. Na przedszkolaki czekają aktywności plastyczne, taneczne, a nawet karate. W domu kultury uczyć się także języków obcych oraz śpiewu na zajęciach wokalnych. Na starsze dzieci czekają warsztaty z robotyki i eksperymentów chemicznych.

Pałac młodzieży

Bydgoski Pałac Młodzieży również ma bogatą ofertę zajęć. Od nowego roku szkolnego dzieci mogą brać udział w zajęciach tanecznych, śpiewu, rytmiki, mogą uczestniczyć w warsztatach teatralnych, literackich czy informatycznych. Czeka na nie również sekcja aktywności fizycznych, gdzie mogą spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu.

Dom kultury Modraczek

Dom kultury Modraczek zaprasza całe rodziny do uczestnictwa w zajęciach ,,wytwórników”, podczas których będzie można stworzyć własne drobiazgi z gliny. Zespoły taneczne czekają na wszystkich małych adeptów tańca. Najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych, a nieco starsi w zajęciach gry na gitarze.

Klub Odnowa

W Klubie Odnowa na dzieci i młodzież czekają różnorodne warsztaty. Wśród nich: nauka gry na instrumentach, warsztaty cyrkowe, nauka języków obcych, zajęcia wokalne oraz zabawy plastyczne.

Centrum Kultury Miejskiej Dystrykt

W Centrum Kultury Miejskiej Dystrykt nie brakuje różnorodności. Dzieci mogą brać udział w zajęciach sportowych, uczyć się języków obcych, malarstwa oraz fotografii. Czekają na nie także zajęcia z pierwszej pomocy, niezwykłe warsztaty kulinarne oraz spotkania dotyczące nauki o zdrowym żywieniu. Organizowane są także wyjścia do kina czy teatru oraz wyjazdy na obozy survivalowe.

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Języków Obcych Ling King.