Słynny Festiwal Piwa w Bydgoszczy odwołany

Jesienią, jak co roku miał odbyć się bydgoski Festiwal Piwa Beergoszcz. Jednak organizatorzy podjęli decyzję, aby ze względu na panującą pandemię koronawirusa przenieść go na kolejny rok.

Mimo, że Festiwal Piwa Beergoszcz posiadał wszystkie potrzebne zezwolenia, które umożliwiają zorganizowanie wydarzenia, takiego jak targi czy wystawa. To jego organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu Festiwalu z września 2020 na rok 2021. Ponieśli już oni koszty związane z promocją wydarzenia oraz jego organizacją i zabezpieczeniem, a mimo to zwyciężył zdrowy rozsądek.

Skąd decyzja o odwołaniu Festiwalu Beergoszcz?

Organizatorzy przyznają, że w miniony weekend uczestnicy licznie dzwonili i pisali z wątpliwościami odnośnie tego czy przyjazd na Festiwal jest dobrym pomysłem. Mówią także, że nie żywią do nikogo urazy i nie mają pretensji, bo każdy ma prawo mieć w takiej sytuacji obawy. Oprócz niezdecydowanych uczestników były także wątpliwości ze strony browarów, które miały pojawić się na wydarzeniu w dużo mniejszej liczbie. Wszystko to spowodowało, że finalnie Festiwal przeniesiono. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość i jednocześnie przepraszają za powstałe niedogodności. Kolejna edycja wydarzenia jest zaplanowana na maj 2021 roku.

Czym jest Festiwal Piwa Beergoszcz?

Beergoszcz to organizowany od 2011 roku Festiwal Piwa, podczas którego można spróbować złocistego trunku pochodzącego z przeróżnych browarów. Każda edycja posiada swoje własne festiwalowe piwo ze specjalną etykietą. Wydarzeniu towarzyszą różne atrakcje, z których mogą korzystać uczestnicy, m.in. konkursy, pokazy gotowania, itp.