czysta-puszcza-bydgoska

Sprzątanie Świata z Czystą Puszczą Bydgoską

W piątek i sobotę Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska organizuje oczyszczanie ze śmieci terenów Puszczy Bydgoskiej i Myślęcinka oraz parku nad Kanałem Bydgoskim. Akcja odbywa się w ramach programu sprzątania świata, zapraszając do udziału wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i okolic. W nagrodę za wypełnienie worka odpadkami na każdego uczestników czeka prezent w postaci torby ekologicznej.

Tegoroczna akcja rusza pod nazwą „Myślę, więc nie śmiecę”. Każdy, kto dołączy do grupy sprzątającej, otrzyma worki na śmieci i rękawice ochronne, w które można wyposażyć się przy punktach „Weź Worek”. Punkty dostępne będą w trzech miejscach: nad Kanałem Bydgoskim na Bulwarze S. Malinowskiego u wylotu ul. Staroszkolnej, w Myślęcinku na parkingu pod Muzeum Wodociągów, a także w Puszczy Bydgoskiej przy ul. Dąbrowej 62 – drodze wjazdowej do kompleksu leśnego.

Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska do udziału w akcji zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych, szkoły, firmy i grupy, które pragną pomóc w utrzymaniu czystości przepięknych okolic Bydgoszczy. Do rozdania przygotowano tysiąc EKO toreb i plecaków, które będą wręczane uczestnikom w zamian za pełny worek śmieci.

„Myślę, więc nie śmiecę” będzie trwać przez dwa dni – 17 i 18 września w godzinach 10:00-15:00. W piątek sprzątanie obejmie park nad Kanałem Bydgoskim, a w sobotę Puszczę Bydgoską i kompleks leśny w Myślęcinku.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z organizatorem programu, Marcinem Rybackim. Nr. tel. 603 516 052. E-mail: [email protected].