amfetamina

Ciele: Policjanci z drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn z amfetaminą

Podczas rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze z Białych Błot zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy mieli przy sobie nielegalną substancję w postaci amfetaminy. Ponadto, kierowca był również pod jej wpływem. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni na komendę, gdzie usłyszeli zarzuty w swojej sprawie.

Jak podaje kom. Lidia Kowalska, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, w trakcie patrolowania ulic w miejscowości Ciele (gm. Białe Błota) funkcjonariusze z wydziału drogowego z Białych Błot natknęli się na samochód osobowy marki Ford, którym podróżowało trzech mężczyzn – z powiatu toruńskiego i Bydgoszczy.

Znaleziono prawie 80 gramów amfetaminy

Podczas kontroli mężczyźni dziwnie się zachowywali, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Po przeszukaniu okazało się, że kierowca przechowywał w swojej kurtce woreczek strunowy z 23 g białego proszku w postaci amfetaminy. Ponadto, narkotester wykazał, że mężczyzna znajduje się również pod jej wpływem. Mieszkaniec powiatu toruńskiego został zatrzymany, a do tego pożegnał się z prawem do prowadzenia pojazdów mechanicznych. 53 g amfetaminy znaleziono także u jednego z pasażerów, którym był 19-latek z Bydgoszczy.

Podejrzani zostali przewiezieni na komendę, gdzie usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem nielegalnych substancji odurzających. Natomiast kierowca forda odpowie jeszcze za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.

Przeczytaj też artykuł o suwalskich policjantach, którzy zabezpieczyli kilogram amfetaminy.