Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Kiedy przychodzi wiosna, warto wpisać w Google hasło takie jak „zapachy marzeń opinie”, aby zainspirować się na przykład wiosennymi pomysłami na zapach. Całe szczęście w XXI wieku pełno jest też drogerii internetowych, gdzie można poszukać swojego ulubionego zapachu. A jak pachniały dawne marzenia?

Najpierwotniejszy zapach ogniska

Zapach to bardzo pierwotny, ale dominujący zmysł. Ma dobrą pamięć. Człowiek jest w stanie przechowywać tysiące zapachów. Przez całe życie zapamiętujemy te zapachy. Gromadzimy je, a potem nagle poczujemy zapach łąki, zasypki dla niemowląt, pomarańczy czy zapach zmoczonej przez deszcz trawy, mokrego las i przypominamy sobie jakieś zdarzenie sprzed dwudziestu lat. Te wspomnienia wywołują przyjemne uczucia, ale nie tylko. Co ciekawe, ludzkość od dawna fascynował zapach palonego drewna, zapach ogniska i unoszonego się z niego dymu. To chyba najbardziej pierwotny zapach, do dzisiaj pamiętamy ten zapach ogniska i lubimy przy nim organizować imprezy. W pierwotnych czasach ludzie byli także wyczuleni na swoje własne zapachy, zwane feromonami. Do dzisiaj firmy produkujące perfumy damskie są tego świadome i produkują perfumy, które będą atrakcyjne dla płci przeciwnej.

Perfumy damskie – od kadzideł do perfum damskich

Potem ludzie zaczęli świadomie tworzyć perfumy. Na początku były to kadzidła używane do celów magiczno religijnych. Kadzideł używali Egipcjanie 5000 lat temu. A potem Arabowie, Rzymianie, Indianie. Potem zaczęto tworzyć przyjemne w wonie maści i olejków, którymi nacierano ciało. Posiadanie wonnych olejków było zarezerwowane tylko dla bogatych. Były one oznaką luksusu i wyższego statusu społecznego. Perfumy nieco rozpowszechniły się po wynalezieniu przez Arabów techniki destylacji. Dzięki destylacji możliwe jest używanie perfum w dzisiejszej, płynnej postaci. W XIX wieku perfumy rozpowszechniły się wśród arystokracji, a w XX wieku wśród klasy średniej. Rozpowszechnił się też podział na perfumy męskie i damskie, a potem unisex – dla obu płci.

Zapachy marzeń opinie – wiosenne inspiracje i drogerie internetowe

Z kolei w XXI wieku, wraz z rozwojem internetu, rozpowszechniły się drogerie internetowe. To właśnie w sieci, na stronach i wątkach, grupach dyskusyjnych typu „zapachy marzeń online” możemy dowiedzieć się, jakie zapachy są modne tej wiosny. Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Nic dziwnego, to właśnie wiosenne słońce nastraja nas do odświeżenia swojej garderoby. A także zapachów. Pora porzucić ciężkie, zimowe zapachy, które wiosną mogą być przytłaczające. Teraz zdecydowanie bardziej przydadzą się zapachy o lżejszych nutach. Wybierając perfumy damskie na wiosnę, warto przypomnieć sobie, jak pachnie wiosna. A najlepiej wyjść na zewnątrz i poczuć woń kwitnącej magnolii i delikatnych fiołków. Wiosną dobrze jest też wybrać zapachy z nutami frezji i konwalii – zwiastującej wiosnę. Orzeźwiający zapach mandarynek, cytryny to także idealny pomysł na wiosenne perfumy.