Kursy językowe online – skąd ich popularność?

W ostatnich latach kursy językowe przeżywają swój renesans. Nic w tym dziwnego, nauka języka online, dzięki rozwiniętym technologiom wideokonferencyjnym, dziś wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Dodatkowo rzeczywistość pandemiczna wielu z nas zmusiła do przejścia w świat wirtualny, przekonując nas do pewnych rozwiązań. Skąd jednak niesłabnąca popularność kursów językowych online?

Kursy językowe online są wygodne

Dla zabieganych i zapracowanych osób kursy językowe online okazały się  idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym naukę języka i odnalezienie przestrzeni na rozwój językowy w swoich napiętych grafikach.

W końcu nie musimy nigdzie jechać, przebijać się przez wielkomiejskie korki i szukać wolnego miejsca postojowego, za które zapewne i tak przyjdzie nam dodatkowo zapłacić. Na zajęcia online możemy połączyć się z dowolnego miejsca na ziemi – w końcu wystarczy nam jedynie ustawiony przed nami komputer z dostępem do internetu.

Zajęcia online  w Gerelis odbywają się w czasie rzeczywistym

Możemy połączyć się z naszą grupą i uczyć się wygodnie języka z domowych pieleszy, z biura, czy leżąc na leżaku nad basenem podczas wakacji – obowiązuje pełna dowolność miejsca zajęć.

Nauka zdalna nie jest gorsza

Podczas nagłego, pandemicznego w swoim źródle, przejścia na tryb nauczania zdalnego w polskich szkołach, możemy mieć nieco zakrzywiony i wypaczony wizerunek takiej formy edukacji.

Okazuje się jednak, że nauczanie zdalne nie musi wcale odbiegać jakością od typowych zajęć w klasie. Zwłaszcza że używane dziś do nauczania metody bezpośrednie, polegające na wykreowaniu jak najbardziej naturalnych warunków do nauki, tak aby umożliwić kursantowi skuteczne przełamanie barier językowych, świetnie przenoszą się w świat wirtualny.

Kiedy nauka urozmaicona jest zabawami oraz grami językowymi, połączonymi z nauką w możliwie najbardziej komfortowych warunkach, zdecydowanie proces zapamiętywania i przyswajania nowej wiedzy przebywa znacznie szybciej.

Na co zwrócić uwagę szukając kursu online?

Decydując się na zdalną formę nauki języka angielskiego, czy jakiegokolwiek innego języka, warto wybrać szkołę językową, w której uczą native speakerzy lub profesjonalnie przygotowani do swojego zawodu lektorzy.

Tylko profesjonalna i wykwalifikowana kadra gwarantuje nam, że nasza nauka będzie przebiegać we właściwy sposób.

Dobrze również, aby grupy tworzone przez wybraną przez nas szkołę były stosunkowo niewielkie. Grupy 4 do 6-osobowe są optymalne. Zapewniają nam one najlepszy stosunek między ceną szkolenia a komfortem pracy i nauki. Pamiętajmy też, że w mniejszych grupach uwaga lektora jest podzielona na mniej osób, dając mu więcej czasu i możliwości reagowania na potrzeby poszczególnych kursantów.

Zwróćmy również uwagę na to, czy po skończonym szkoleniu otrzymamy jakiś certyfikat, który będzie potwierdzał nie tylko to, że poświęciliśmy określoną ilość czasu na naukę języka, ale również to, że uzyskaliśmy jakiś określony poziom znajomości języka. Z pewnością okaże się to dla nas pomocne w momencie, gdy będziemy ubiegać się o pracę, która wymagać od nas będzie komunikatywnej lub biegłej znajomości języka angielskiego.