Na co patrzeć przy zakupie kampera? To inwestycja na lata

Poszukiwanie idealnego kampera to nie lada wyzwanie. Na polskim rynku znajdują się pojazdy kempingowe, które różnią się nie tylko ceną, ale także designem czy udogodnieniami wbudowanymi wewnątrz, a to niestety nie ułatwia podjęcia najlepszej decyzji. Jako że sezon caravaningowy w pełni, tym samym wiele osób planuje zakup kampera na własność, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej kwestii. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kampera.

Zakup własnego kampera – określ swój budżet 

Caravaning nieustannie zachwyca, a to wszystko za sprawą swobody i niezależności, jakie daje osobom wybierającym tę oto formę podróżowania. W obecnych czasach możemy bowiem liczyć na multum udogodnień, o rozbudowanej infrastrukturze już nawet nie wspominając. Jedno jest pewne – miłośnicy caravaningu nie mają obecnie większych powodów do narzekań. Głównym minusem są oczywiście koszty i stąd też postanowiliśmy przedstawić wam tajniki caravaningu, które pozwolą wam wybrać pojazd kempingowy dostosowany do waszych najśmielszych potrzeb i oczekiwań. Zanim jednak będzie mogło to mieć miejsce, dobrze byłoby określić wstępny budżet, jaki planujecie przeznaczyć na kupno kampera. Nowe kampery to gwarancja prawdziwego luksusu! Czy wiedzieliście jednak, że mogą kosztować nawet 200 czy 300 tysięcy złotych? Cena brzmi przerażająco – to fakt! Niemniej jednak renomowane salony tudzież wypożyczalnie kamperów bardzo często oferują dogodne raty i umożliwiają zakup kampera na firmę, co często stanowi czynnik decydujący. Warto oczywiście rozważyć dostępne możliwości i wybrać dogodne dla was rozwiązanie, by z czasem nie okazało się, że inwestycja w kampera była nietrafiona.

Rozważając zakup kampera, nie zapominajcie o kosztach eksploatacyjnych. Utrzymanie kampera – regularne przeglądy techniczne, ubezpieczenie OC i przechowywanie go pod zadaszeniem, również kosztuje. Zdarza się niekiedy, że chęć posiadania własnego pojazdu kempingowego jest bardzo silna, przez co pomijamy najważniejsze kwestie.

Kampery na sprzedaż i wynajem znajdziesz na stronie – https://kampery-klf24.pl/roller-team-287-tl/.

Jaki kamper wybrać?

Zaplanowanie budżetu to kluczowy element w trakcie zakupu pojazdu kempingowego na własność. Drugą kwestią, jaką należy poruszyć, są oczywiście wasze potrzeby. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zadajcie sobie kilka pytań: Jak często będę podróżował kamperem i ile osób będzie w nim przebywać? Jakie mam oczekiwania względem wybranego pojazdu i na jakich udogodnieniach w szczególności mi zależy? Zakup kampera to duży wydatek, przez co należy rozpatrzyć każdą możliwą kwestię. W innym razie istnieje spora szansa, że zakupiony pojazd po prostu nie spełni waszych oczekiwań. Wspominamy o tym dlatego z jednego prostego powodu. Wypożyczalnie kamperów posiadają w ofercie kilka podstawowych modeli, które mogą poniekąd różnić się od siebie. Alkowa nie od dziś stanowi jedno z chętniej wybieranych rozwiązań. Z reguły posiada 5-7 łóżek, dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadku rodzin z dziećmi. Niestety kampery typowa alkowa nie mogą pochwalić się najlepiej zorganizowaną przestrzenią. Są jednak krótsze aniżeli popularne modele, dzięki czemu wykonywanie manewrów podczas jazdy nie sprawia większych trudności.

Warto też wspomnieć o uwielbianej przez caravaningowców półintegrze, która dedykowana jest dla 4-5 osób. Zużycie paliwa jest stosunkowo niskie, pojazd półzintegrowany z łatwością osiąga wysokie prędkości, a część mieszkalna delikatnie nachodzi na szoferkę. Minusem mogą okazać się opuszczane łóżka, przez które nie da się korzystać z pewnych udogodnień. Półintegra jest też dużo tańsza aniżeli klasyczna integra. Wynika to z tego, iż producenci integry wykorzystują wyłącznie podwozie samochodu dostawczego. Kabina oraz pozostałe części pojazdu są budowane od podstaw, co niewątpliwie ma duże znaczenie w przypadku osób, które chciałyby zaprojektować kampera zgodnie z własnymi preferencjami.

Luksusowy dom na kołach już niebawem dowiezie was w wymarzone miejsca i sprawi, że w końcu uda wam się dołączyć do caravaningowej społeczności!