kajdany

Fordon: Bydgoski pseudokibic zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Bydgoscy policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali 35-letniego pseudokibica za posiadanie prawie 400 gramów amfetaminy. Podejrzany wpadł w ręce stróżów prawa 5 lipca, po tym, jak funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie na bydgoskim Fordonie. Mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszły wtorek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy aresztowali 35-letniego mieszkańca miasta za posiadanie nielegalnych substancji w postaci amfetaminy. Podejrzewając, że mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, mundurowi złożyli wizytę w jego mieszkaniu, a następnie dokładnie przeszukali cały lokal.

Możesz też sprawdzić artykuł o śmierci wędkarza przy parku Balaton.

W działaniach pomagał pies policyjny

W akcji funkcjonariuszom pomagał pies policyjny, który został specjalnie wytresowany do wyszukiwania nielegalnych substancji. Jak się okazało, w swoim mieszkaniu podejrzany ukrywał trzy worki foliowe, w których znajdowało się łącznie 376 gramów białego proszku. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Ponadto, bydgoszczanin jest również pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych.

W rezultacie 35-letni mieszkaniec Fordonu został zatrzymany, a dzień później doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości zabronionych substancji narkotykowych. Na wniosek prokuratora sąd osadził 35-latka w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Jeżeli sędzia zdecyduje się na pełny wymiar kary, bydgoszczanin trafi do więzienia na 10 lat – relacjonuje kom. Lidia Kowalska, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Podobny artykuł przeczytasz pod linkiem https://www.infopila.pl/2022/06/policja-uchwycila-mezczyzne-ktory-wpadl-na-goracym-uczynku-ze-wzgledu-na-posiadanie-amfetaminy/.