Zawisza wygrał na wyjeździe

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy spisują się znakomicie. W meczu z kartuskim klubem Cartusia wygrali 2:1. To ich siódme zwycięstwo w tym sezonie III ligi.

30 września rozegrał się mecz na wyjeździe. Bydgoscy piłkarze Zawiszy wyruszyli do Kartuz, aby pokonać tam gospodarzy 2:1. Mimo, że początek meczu należał zdecydowanie do Cartusi, bydgoszczanie jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, dzięki rzutowi karnemu wykonanym przez Gabriela Falcinao Santos. Gospodarze nie dość, że stracili prowadzenie, to jeszcze boisko musiał za drugą żółtą kartkę opuścić strzelec gola, Iwanowski.

Po przerwie, z karnego trafił jeszcze Piotr Okuniewicz. Arbiter pokazał jeszcze dwie czerwone kartki. Najpierw ukarany został gracz Cartusii, Nowikow, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał jeszcze Koziara. Zawiszy udało się jednak wygrać i zyskać kolejne punkty w tabeli.

Dane techniczne meczu

CARTUSIA (skład wyjściowy): Prokopenko – Iwanowski, Szałecki, Dobek, Żukowski – Marczak, Dampc, Parulski, J. Poręba – Kopania, M. Poręba.

ZAWISZA: Tkaczyk – Nowak, Paliwoda, Urbański, Mat. Oczkowski – Rugowski (72′ Dahms), Koziara, Mielcarek (72′ Sochań), Żylski (66′ Felipe Eduardo) – Okuniewicz (72′ Wędzelewski), Falciano Santos.

Sędziował: Damian Krumplewski (Warmińsko-Mazurski ZPN).

Żółte kartki: Żylski, Koziara, Okuniewicz, Paliwoda (Zawisza).

Czerwona kartka: Iwanowski (Cartusia/41′ – druga żółta kartka), Nowikow (Cartusia/82′ – faul) – Koziara (Zawisza/90+1′ – druga żółta kartka).