Koncert muzyki kurdyjskiej w Bydgoszczy

Już za niecały tydzień w Bydgoszczy będzie można wybrać się na nietypowy koncert. Wydarzenie będzie zorganizowane w foyer Bydgoskiego Centrum Finansowego przy ul. Jagiellońskiej 1 w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się o godzinie 17:00. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:00. Zdecydowanie jest to fantastyczna propozycja dla pasjonatów nietypowego rodzaju muzyki.

Organizatorami zbliżającego się koncertu jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, a także Kurdyjskie Centrum Informacji i Dokumentacji zlokalizowane w Krakowie. W ramach wydarzenia zaprezentuje się zespół muzyczny HAMDAM. Ciekawostką jest, że w trakcie koncertu zostaną wykorzystane tradycyjne instrumenty kurdyjskie.

Członkowie zespołu to niezwykle utalentowani artyści, a także ciekawe osobowości. Na scenie zaprezentuje się Dariusz Rasouli, który jest góralem pochodzącym z północnego Iranu. Wystąpi takie Arad Emamgholi – mistrz dafu, Wassim Ibrahim z Syrii, Sadollah Nasiri – piosenkarz z Teheranu. Zaprezentuje się również Apsara Afsenasara, która mieszka w Warszawie i jest: tancerką, choreografką, badaczką, a także nauczycielką.