Rośnie zapotrzebowanie na nianie. Jak zostać profesjonalną opiekunką?

Rynek opiekunek prywatnych w Polsce coraz bardziej się rozwija. Mimo że przybywa równocześnie żłobków, to jednak część rodziców decyduje się na nianię. Na szali z jednej strony (żłobek) są niższe koszty, na drugiej indywidualne podejście do dziecka i pełna opieka domowa. Zawód niani jest obecnie ceniony. Dobra niania otrzymuje rekomendacje i bez wysyłania CV zmienia pracodawcę.

Jak wejść w środowisko niań? Kto może pracować jako niania? Warto rozważyć tą drogę zawodową, bo przynosi mnóstwo satysfakcji i przeważnie dobre zarobki.

Przegląd szkoleń dla niań

Dawniej piastunka, dziś niania. I kiedyś, i dziś od opiekunek wymagano odpowiednich kompetencji. Obecnie nianią może być osoba, która ukończyła 18 lat. Natomiast wejście na rynek niań nie jest takie proste, bez ukończonych kursów, kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami. Rodzicom niełatwo jest powierzyć małe, często niemówiące jeszcze dziecko pod opiekę osoby, która nie ma ukończonego na przykład kursu pierwszej pomocy.

Przy malutkich dzieciach szkolenie z pierwszej pomocy to absolutna podstawa. Dzieci chorują, bywa, że mają wysokie gorączki, ale też niektóre lubią wkładać do ust różne przedmioty, które nie powinny się tam znaleźć. Niania musi wiedzieć jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Różne kursy, szkolenia można przejść mając 18 lat. Taki kurs nie kosztuje dużo, a sprawia, że zarówno rodzice jak i niania czują się pewnie. Sprawdź cenę i ofertę na przykładzie: https://niania.pro/. Przy okazji znajdziesz w tej szkole dużo innych kursów dla niań. Warto przede wszystkim zainwestować w podstawowe szkolenie dla niań (niania na medal). Dlaczego? Bo wprowadza ono nie tylko w świat dzieci, ale również przekazywana jest wiedza dotycząca zatrudnienia na stanowisku niani. Dzięki temu wiesz, co jest korzystne i na jakich warunkach zatrudniane są nianie.

Perspektywy rozwoju w zawodzie

Wykwalifikowana niania, która szybko łapie kontakt z maluchami. Reaguje na ich potrzeby, pokazuje świat, lubi to co robi, zawsze znajdzie zatrudnienie. Jej numer przekazywany jest pocztą pantoflową i jak jedni podopieczni dorastają do przedszkola, to już są inni chętni na jej zatrudnienie.

Szczegółowe informacje jak zostać nianią znajdziesz na stronie: https://niania.pro/zlobek/blog/jak-zostac-niania/. Warto zajrzeć, bo niania to zawód, w którym można się rozwijać. Jeśli masz średnie wykształcenie to kolejnym krokiem może być kurs na opiekuna w żłobku i praca na etacie. Nianie znajdują też zatrudnieni podczas różnego rodzaju imprez, na przykład po ukończonym kursie animacji.

Każde szkolenie podnosi kompetencje i jest mile widziane przez rodziców w CV. Jednak najważniejsza jest wiedza, którą wynosi się z kursów. Obecnie kursy można zrobić przez internet.