Złóż wniosek o stypendium sportowe na rok 2023

Można składać wnioski o stypendia sportowe na rok 2023. Dokumenty można składać do 10 stycznia 2023 roku. Po tym terminie nie będą rozpatrywane. W naszym mieście stypendia są przyznawane regularnie od 2007 roku. Stypendia są przyznawane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy na podstawie uchwały Rady Miasta Bydgoszczy nr LII/1086/17 z 29 listopada 2017 r. Wsparcie finansowe jest przeznaczone dla sportowców, którzy wyróżniają się osiągnięciami sportowymi na arenie międzynarodowej.

W minionym roku 2022 stypendium sportowe w Bydgoszczy otrzymało, aż 29 sportowców. Ciekawe ilu sportowców z regionu otrzyma stypendium w roku 2023. Potencjalnych stypendystów jest naprawdę sporo, ponieważ miniony rok dla bydgoskich sportowców był bardzo udany. Mieszkańcy naszego miasta, a także bliskich okolic stawali na podium rywalizacji sportowych o randzie europejskiej, a także światowej. Medale zdobywali młodzi, jak i starsi sportowcy.

Z pewnością w minionym roku spore sukcesy sportowe zdobyli: kajakarka Dominika Putto (CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe), wioślarz Mateusz Biskup (Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia), Klaudia Breś (zawodniczka CWZS Zawisza Klub Strzelecki).