Zachorowałeś w czasie świąt? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

Sprawdź punkty pomocy medycznej w Bydgoszczy na wypadek poważnego zachorowania.

Nadszedł upragniony czas świąt! Co jednak zrobić w przypadku nagłego zachorowania? Na terenie naszego miasta działają punkty opieki zdrowotnej. Znajdują się w różnych miejscach w Bydgoszczy, są też otwarte w nocy. Można się do nich zgłosić bez względu na to do jakiego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jest się przypisanym.

Z pomocy można skorzystać w przypadku nagłego zachorowania, pogorszenia stanu zdrowia lub gdy pojawia się obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może wpłynąć na zły stan zdrowia pacjenta. Dyżurujący lekarz może udzielić porad telefonicznie, w warunkach ambulatoryjnych oraz w domu pacjenta – jeśli jest na to medyczne uzasadnienie.

W przypadku zagrożenia życia zadzwoń pod numer 112 lub 999. W celu uzyskania pomocy można kierować się do: Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr E. Warmińskiego przy ul. Szpitalnej 19, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza przy ul. Kurpińskiego, Fundacji „Zdrowie dla Ciebie” przy ul. Witkiewicza 1, Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego przy ul. Chodkiewicza 44.