Studniówki w Bydgoszczy!

Maturzyści przeżywają ważne wydarzenie. Chodzi oczywiście o bal maturalny! Z pewnością wspomnienia ze studniówki towarzyszyć im będą przez wiele długich lat.

 

Studniówka to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez dla licealistów. Studniówka jest to potoczna nazwa balu przedmaturalnego. Bal odbywa się na około 100 dni przed maturą. Egzaminy maturalne przypadają na miesiąc maj. Podczas tego wyjątkowego momentu dziewczęta przepierają się w przepiękne kreacje, a młodzi mężczyźni w dostojne garnitury. Tradycyjnie na początku wydarzenia wykonywany jest wspólny taniec tzw. polonez.

Dziś 7 stycznia bal maturzystów odbędzie się w Hotelu City. W tym miejscu bawić się będą uczniowie z VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Swarzewskiej. Aktualnie w pięciu ostatnich klasach w wskazanym liceum uczy się około 150 osób. Z kolei maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego imprezowali w Operze Nova. W tym samym miejscu bawili się również maturzyści z VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z Bydgoszczy.