Ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego

Wiadomo już jakie projekty zostały wybrane w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Bydgoszczy. Jest to aktualnie 10 edycja tego przedsięwzięcia. W ramach wskazanej edycji ma zostać przekazanych 16 milionów złotych na wybrane przez mieszkańców Bydgoszczy projekty. Dzięki wskazanym środkom finansowym uda się zrealizować, aż 109 najróżniejszych zadań.

Jakie projekty zostaną zrealizowane? W ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie przeprowadzona m.in. budowa nowych dróg dla rowerów oraz miejsc rekreacji, kontynuacja rewitalizacji Parku nad Starym Kanałem. W ramach projektów społecznych zostanie zorganizowanych wiele najróżniejszych koncertów, zajęć tanecznych, warsztatów, pokazów, wycieczek itp.

Przypominamy, że pomysły zgłaszali sami mieszkańcy miasta. Łącznie oddano 21 126 głosów. Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem. W końcu to ludzie decydują o tym w co chcieliby zainwestować w swoim mieście. Mieszkańcy naszej miejscowości są coraz bardziej zainteresowani sprawami rozwoju miasta.