Dzieje się na Politechnice Bydgoskiej!

Nie da się ukryć, że Politechnika Bydgoska bardzo mocno rozrasta się. Aktualnie trwają prace nad budową wielkiej hali sportowej. Prace budowlane realizuje znana firma Budimex. Centrum sportowe ma być gotowe do użytku już w czerwcu 2023 roku. Już niedługo studenci będą mogli korzystać ze stadionu otwartego, kortów tenisowych do tenisa ziemnego, skoczni, boiska do koszykówki, boiska do siatkówki plażowej oraz strzelnicy.

Wiadomo już, że hala sportowa będzie przystosowana do możliwości grania w gry stołowe, wykonywania ćwiczeń typu aerobik, fitnessu, siłowni, ścianki wspinaczkowej. Powierzchnia hali sportowej oszacowana została na około 4000m kw. Trybuny będą mogły pomieścić około 400 osób. Koszt inwestycji oszacowano na kwotę około 28 milionów złotych.

Studenci podkreślają zadowolenie z przeprowadzanych prac. Choć trzeba przyznać, że Politechnika Bydgoska już robi ogromne wrażenie. Niedawno otwarto nowoczesny budynek, w którym studenci mogą załatwiać swoje sprawy w Centrum Obsługi Studentów.