Pomoc w leczeniu niepłodności

W Bydgoszczy będzie kontynuowane wsparcie dla bezdzietnych par.

Na przestrzeni minionych lat nasze miasto wspierało kobiety w leczeniu niepłodności poprzez zastosowanie metody in vitro. Według danych z 2019-2022 w Bydgoszczy z wskazanej formy wsparcia skorzystało ponad pół tysiąca par. Finalnie, aż 83 pary doczekały się upragnionej ciąży.

Wiadomo już, że nasze miasto będzie kontynuowało wsparcie dla bydgoskich par. W dniu 20 marca 2023 roku została podpisana umowa realizacji „Miejskiego programu in vitro na lata 2023-2026”. Jest to kontynuacja poprzedniej edycji programu wsparcia.

Program cieszy się w naszym mieście dużym zainteresowaniem. Dzięki programowi, pary mogą liczyć na m.in. obniżenie kosztów leczenia niepłodności oraz większą dostępność pacjentów do usług medycznych.