Apel mieszkańców Bydgoszczy o bezpośrednie połączenia do Świnoujścia

Niedawno otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od osób mieszkających w Bydgoszczy, które zwracają uwagę na brak bezpośrednich połączeń komunikacyjnych między Bydgoszczą a Świnoujściem. Według jednej z Czytelniczek, trasa ta jest często wykorzystywana przez lokalnych mieszkańców, niestety, nie istnieje opcja podróży bez konieczności przesiadania się. Co więcej, sytuacja ta stanowi duże utrudnienie zwłaszcza dla tych, którzy regularnie podróżują tą trasą.

Zdaniem bydgoszczanki, istnieje niewiele połączeń z miastami nadmorskimi, a te dostępne są tylko do najbardziej popularnych miejscowości, takich jak Trójmiasto, Władysławowo czy Kołobrzeg. Kobieta wyraża swoje rozczarowanie faktem, że tak duże miasto jak Bydgoszcz jest pomijane w kwestii połączeń z kurortami nad Bałtykiem.

Inicjatywę ustanowienia takiego połączenia popiera również pan Jakub, który sam korzysta z tej trasy jako stały pasażer. Wspomina on o licznych niedogodnościach wynikających z braku bezpośrednich połączeń.

Apel mieszkańców Bydgoszczy o poprawę infrastruktury komunikacyjnej między Bydgoszczą a Świnoujściem stanowi istotną przesłankę do wprowadzenia zmian, które usprawnią podróżowanie pomiędzy tymi miejscowościami, szczególnie dla osób często korzystających z tej trasy.