Przez przestępczy świat Bydgoszczy przetoczyła się fala aresztowań i zabezpieczonych narkotyków

Kryminalni z Bydgoszczy w ciągu krótkiego czasu przeprowadzili dwie skuteczne operacje mające na celu rozbicie biznesu narkotykowego, co zaowocowało aresztowaniem dwóch podejrzanych, którzy mogą spędzić nawet do dziesięciu lat w więzieniu. W wyniku tych działań funkcjonariusze przejęli łącznie prawie 27 kilogramów nielegalnych substancji.

W piątek, 16 czerwca, śledczy zatrzymali 32-letniego mężczyznę z powiatu nakielskiego, który był monitorowany przez specjalistów od zwalczania pseudokibiców. Aresztowanie odbyło się na terenie Trzcińca koło Bydgoszczy, gdzie podejrzany przyjechał do wynajmowanego przez siebie garażu, służącego jako magazyn narkotyków. Mężczyzna został schwytany na gorącym uczynku podczas pakowania wcześniej przygotowanych środków odurzających do swojego pojazdu.

Po zatrzymaniu sprawcy, funkcjonariusze zorganizowali przeszukanie pomieszczeń garażu, w wyniku którego zabezpieczyli różne rodzaje narkotyków, w tym susz, kryształy i tabletki. Znalezione substancje zostały przekazane do ekspertyz celem przeprowadzenia specjalistycznych badań, które potwierdziły obecność ponad 18 kilogramów narkotyków oraz ponad 4 kg środka odurzającego o nazwie 3-CMC. Oprócz tego funkcjonariusze przejęli również około 10 tysięcy sztuk tabletek ecstasy, co stanowiłoby wagę około 2,5 kg. Wszystkie te nielegalne substancje były warte na czarnym rynku około 1,5 miliona złotych – jak podają informacje zebrane przez bydgoskich kryminalnych.