Podpalacz z Bydgoszczy ponownie uaktywnił się pomimo wcześniejszych kar

W ostatnią niedzielę, dokładnie 18 czerwca, oficer dyżurny komisariatu na Wyżynach otrzymał zgłoszenie dotyczące podpalenia kontenerów do segregacji odpadów w okolicach ulicy Szarych Szeregów. Policjanci z patrolu interwencyjnego zostali natychmiast skierowani do zbadania sytuacji. Po przybyciu na miejsce dokonali przeszukania terenu i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie, który znajdował się niedaleko od miejsca pożaru.

35-letni mieszkaniec Bydgoszczy został przewieziony do aresztu policyjnego. Śledczy zajęli się sprawą i rozpoczęli zbieranie dowodów w celu wyjaśnienia całej sytuacji. W trakcie postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna może być odpowiedzialny również za inne przestępstwa tego typu.

Badając jego działalność, policja ustaliła, że tego samego dnia nocą, mężczyzna podpalił łącznie sześć kontenerów na śmieci, których wartość wyniosła 4200 złotych. Niemniej jednak, to nie był koniec sprawy, gdyż dalsze dochodzenie mogło ujawnić kolejne incydenty związane z podejrzanym o podpalanie śmietników bydgoszczaninem.