Poszukiwanie nowego miejsca dla wsparcia uchodźców przez grupę Bydgoszcz pomaga Ukrainie

Grupa wolontariuszy działająca pod szyldem Bydgoszcz pomaga Ukrainie poszukuje obecnie nowego lokalu, w którym mogliby kontynuować swoją misję pomocy osobom z Ukrainy, które potrzebują wsparcia. Obecna lokalizacja ich punktu na Bocianowie przestanie być dostępna dla potrzebujących po zakończeniu czerwca.

Jak mówi Joanna Czerska-Thomas, koordynatorka punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy, wolontariusze pilnie potrzebują znaleźć kolejne miejsce, gdzie mogliby wraz ze swoim zespołem oraz współpracującymi wolontariuszkami kontynuować niezbędne wsparcie dla kobiet z małymi dziećmi. Wspomniane kobiety przybyły do Polski w ciągu ostatnich trzech miesięcy, uciekając z terenów dotkniętych konfliktem zbrojnym.

Dotychczasowy ośrodek pomocy funkcjonował przy ulicy Kościuszki 53 od 5 kwietnia i korzystało z niego wielu potrzebujących. Wcześniejsza siedziba oddziału mieściła się przy ulicy Gdańskiej, gdzie grupa Bydgoszcz pomaga Ukrainie działała przez prawie rok. W tym czasie, dzięki ich pracy, wsparcie otrzymało ponad 22 000 uchodźców z Ukrainy.

Koordynatorka punktu pomocy, Joanna Czerska-Thomas, wyjaśnia, że poszukują lokalu o powierzchni od 100 do 200 metrów kwadratowych, w którym mogliby przyjmować pomoc oraz ją wydawać potrzebującym. Kluczowe jest dla nich, aby miejsce to było łatwo dostępne i dobrze skomunikowane z resztą miasta – tak, aby osoby potrzebujące wsparcia nie musiały pokonywać dużych odległości, a kobiety z dziećmi mogły bezproblemowo dojechać wózkami.