Falubaz triumfuje w rywalizacji z Abramczyk Polonią Bydgoszcz

Sezon żużlowy w Polsce rozpoczął się od meczu pomiędzy Falubaz Zielona Góra i Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Pierwsze starcie miało miejsce na torze w Zielonej Górze, gdzie górą okazali się zawodnicy Falubazu, pokonując rywali wynikiem 50:40. W kolejnym pojedynku, tym razem w Bydgoszczy, wydawało się, że miejscowi poloniści odniosą zwycięstwo. Mimo osłabienia, lepszy początek spotkania należał do gospodarzy, którzy powoli zdobywali przewagę nad drużyną z Zielonej Góry.

Kiedy przewaga bydgoskiej drużyny wzrosła nawet do ośmiu punktów po dziesiątym wyścigu, pojawiła się szansa na zdobycie bonusu. Jednakże to zawodnicy Falubazu świetnie poradzili sobie z końcową fazą meczu. Dzięki dwóm podwójnym zwycięstwom doprowadzili do wyniku remisowego, a w ostatnim, 15. biegu liderzy ekipy – Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski – zapewnili swojej drużynie zwycięstwo 47:43.

Chociaż zawodnicy Abramczyk Polonii i kibice bydgoskiej drużyny musieli zmierzyć się z bólem porażki, to ważne jest, że kluczowe starcia odbędą się dopiero podczas fazy play off. Wówczas Abramczyk Polonia Bydgoszcz będzie miała szansę na odwet w pojedynku z Falubazem Zielona Góra oraz resztą drużyn walczących o tytuł mistrzowski.