Śledztwo w sprawie wypadku drogowego na krajowej 10 w Przyłubiu

Działania policyjne mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce 24 czerwca po południu na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu, są w toku. W wyniku tego zdarzenia motocyklista odniósł obrażenia.

Wkrótce po godzinie 14:40 służby otrzymały informację o zdarzeniu na trasie łączącej Bydgoszcz z Toruniem. Osoba dyżurująca w stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy potwierdziła, że doszło do kolizji między samochodem osobowym a motocyklem. Po zderzeniu motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i wpadł do rowu przydrożnego.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został wezwany na miejsce zdarzenia. W trakcie prowadzonej akcji ratowniczej droga krajowa nr 10 była całkowicie zamknięta dla ruchu, a następnie ruch został wznowiony, ale w sposób wahadłowy. Jak dowiedzieliśmy się, służby zakończyły swoje czynności na miejscu wypadku, a ruch odbywa się obecnie bez większych problemów.

Analiza okoliczności wypadku zostanie przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji. Warto zaznaczyć, że nie była to jedyna groźna sytuacja na drodze krajowej nr 10. Poprzedniego dnia (23.06) także po południu, w miejscowości Makowiska miało miejsce zdarzenie drogowe – osobówka zderzyła się z ciężarówką. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, jednak na jakiś czas droga również była zablokowana.