„Zostań Turystą w swoim mieście” – coroczna akcja odkrywania lokalnych atrakcji

4 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja corocznej inicjatywy „Zostań Turystą w swoim mieście”, która oferuje mieszkańcom możliwość bezpłatnego uczestnictwa w 25 różnorodnych wydarzeniach. Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który pokrywa koszty organizacji imprez, umożliwiając udział w nich bez opłat.

Celem akcji jest rozwijanie zainteresowania historią i walorami turystycznymi miasta, co zdobywa coraz większą popularność wśród mieszkańców. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się spacery z przewodnikiem prowadzone każdej niedzieli w okresie od 4 czerwca do 26 września. Filip Krauze, organizator wydarzeń, podkreśla, że to nie tylko doskonała okazja do zwiedzenia zabytkowych obiektów takich jak Młyny Rothera czy ZPP Ostromecko, ale także muzeów, na przykład Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz poznanie historii miasta.

W ramach bogatej oferty programowej uczestnicy będą mieli szansę bliżej poznać miasto, w którym mieszkają, uczestnicząc w różnorodnych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Organizatorzy zapewniają, że każda z atrakcji jest skierowana do osób pragnących odkrywać historię i turystyczne walory swojego otoczenia, niezależnie od wieku czy zainteresowań.