Akcja „Trzeźwy poranek” w Bydgoszczy: Kontrola alkoholowa ponad 1500 kierowców

Oficerowie z oddziału ruchu drogowego miejskiego komisariatu w Bydgoszczy oraz zależnych od niego placówek przeprowadzili kontrolę blisko 1600 kierowców. Ta kontrola była częścią większej, regionalnej inicjatywy pod nazwą „Trzeźwy poranek”, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Niestety, pomimo tak intensywnych działań, nadal zdarzają się ludzie, którzy nie dbają o bezpieczne zasady ruchu drogowego.

Dnia 10 lipca 2023 roku, między godziną 6:00 a 8:00 rano, funkcjonariusze bydgoskiego wydziału ruchu drogowego i podległych mu komisariatów przeprowadzali akcję „Trzeźwy poranek”. Zadaniem tej akcji jest wykrywanie i eliminowanie z ruchu osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach.

Podczas tej dwugodzinnej operacji, na terenie całego miasta Bydgoszczy i powiatu, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców za pomocą nowoczesnych urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu – Alco-Blow. W sumie, w ciągu tych dwóch godzin, funkcjonariusze skontrolowali 1574 kierujących pojazdami.