Ratownicza akcja bydgoskich strażników miejskich dla rodziny kaczek

W Bydgoszczy, 24 czerwca, w sobotę, Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o sytuacji zagrożenia na ulicy Ujejskiego 65, gdzie kaczka wraz z ośmioma pisklętami próbowała wkroczyć na ruchliwą drogę. Dzięki współpracy strażników z mieszkańcami udało się zapobiec potencjalnej tragedii.

Informacja o trudnościach napotkanych przez rodzinę ptaków wpłynęła do Straży Miejskiej około godziny 9:00. Czasu nie było dużo, więc potrzebna była natychmiastowa reakcja, aby uniknąć rozjechania ptaków przez samochody. W akcji ratunkowej uczestniczyli strażnicy oraz dwóch zgłaszających i jeszcze jeden mieszkaniec, którzy wspólnie złapali dziko żyjące kaczki – co nie jest zadaniem łatwym. Następnie ptaki zostały przewiezione nad rzekę Brdę i uwolnione przy ulicy Żabiej, gdzie bezpiecznie powróciły do swojego naturalnego środowiska – informuje starszy inspektor Piotr Mróz, pełniący funkcję rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Warto dodać, że to nie jest jedyny przypadek udanej interwencji strażników miejskich w ratowaniu dzikich ptaków na terenie Bydgoszczy. Wcześniej mieli już okazję przenosić łabędzia, który spacerował po ulicy Focha, i przewozić go nad rzekę Brdę, gdzie mógł kontynuować swój żywot w bezpiecznym otoczeniu.