Kolejna odsłona „Jogi na trawie” w Bydgoszczy

Letni cykl „Joga na trawie” rozpoczął się ponownie, oferując bezpłatne zajęcia dla zainteresowanych uczestników. Chociaż udział jest darmowy, konieczne jest uprzednie zapisanie się na lekcje.

W parku Kochanowskiego, położonym w centrum Bydgoszczy, już w sobotę 24 czerwca rano zgromadziła się grupa kilkudziesięciu osób. Uczestnicy trenowali jogę na trawiastej przestrzeni lub na matach, które przynieśli ze sobą. Dorota Priebe-Kubiak, nauczycielka jogi, założycielka Stanu Harmonii i organizatorka zajęć jogi na świeżym powietrzu, podkreśla, że aktywność Bydgoszczy nie jest nowym zjawiskiem. Starsi mieszkańcy miasta doskonale pamiętają, że Bydgoszcz od dawna odgrywa istotną rolę jako centrum sportów takich jak lekkoatletyka, żużel, piłka nożna, kajakarstwo czy wioślarstwo. W ostatnich latach dołączył do nich również triathlon.

Zatem letnia inicjatywa „Joga na trawie” wpisuje się doskonale w klimat aktywnego miasta, promując zdrowy styl życia i dając okazję mieszkańcom do wspólnych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Warto zauważyć, że tego typu działania przyczyniają się do budowania więzi społecznych oraz pozwalają na wykorzystanie urbanistycznych przestrzeni w sposób twórczy i angażujący.