Letnie atrakcje w centrum Bydgoszczy: Zalew Smukalski zaprasza

Bydgoszcz, mimo swojego miejskiego charakteru, potrafi zaskoczyć swoim mieszkańcom i turystom ofertą ciekawego spędzania letnich dni bez konieczności opuszczania miasta. Zalew Smukalski, malownicza enklawa w sercu Bydgoszczy, jest jednym z takich miejsc. Właśnie tu, dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności i wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, stworzono możliwość aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu.

Niezwykłą atrakcją jest funkcjonująca na terenie Ośrodka Wodnego przy ulicy Smukalskiej 177 wypożyczalnia kajaków. To inicjatywa zrodzona z głosów bydgoszczan, które doprowadziły do jej powstania. Wynajem sprzętu pływającego połączony jest z dodatkowym atutem – obecnością wykwalifikowanego ratownika, który pilnuje bezpieczeństwa korzystających z kajaków.

Serwis z wypożyczalnią kajaków jest dostępny dla wszystkich chętnych w godzinach 11-13 oraz 15-18 od poniedziałku do piątku. W weekendy, natomiast, czynny jest nieprzerwanie od 9:00 do 18:00. Te informacje są regularnie przekazywane przez urzędników ratusza, zachęcających do korzystania z tego urokliwego miejsca.