Rozpoczęcie budowy wiedeńskich przystanków na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy

Początek bieżącego tygodnia na ulicy Gdańskiej, niedaleko skrzyżowania z ulicą Chodkiewicza, w Bydgoszczy, został naznaczony rozpoczęciem prac związanych z konstrukcją nowych wiedeńskich peronów przystankowych. To nie jest pierwszy tego typu obiekt na terenie miasta – pierwszy peron według modelu wiedeńskiego zagościł na placu Teatralnym, prowadzącym do ronda Jagiellonów, już w 2019 roku.

Na miejsce przeznaczone pod budowę można obecnie zaobserwować znaczący wzrost aktywności. Już w czwartek, 13 lipca, chodnik i jezdnia zostały wykopane, co jest krokiem wstępnym do dalszych prac budowlanych. W międzyczasie, przyjęto decyzję o tymczasowej relokacji przystanku tramwajowego w kierunku Myślęcinka – teraz zatrzymuje się tu między innymi autobus „Za T2”. Nowe tymczasowe miejsce dla przystanku tramwajowego znajduje się teraz na wysokości Przychodni na ulicy Gdańskiej. Niestety, zmiana ta wiązała się z koniecznością poświęcenia kilku miejsc parkingowych.

Jednym z faktów, które szczególnie przyciągnęły naszą uwagę, było to, że przystanek autobusowy przy ulicy Gdańskiej 94 stał się schronieniem dla osób bezdomnych.