Pozycja Abramczyka Polonii w Lidze – czy jest możliwość awansu?

Wymownymi słowami wyrażają swoje zaniepokojenie kibice bydgoscy, twierdząc, że obecna formacja Abramczyk Polonia ma niewielkie szanse na awans. Zauważają oni jednak, że ostatnie wyniki mogą być dobrym preludium do play off, stanowiąc może celową zagrywkę taktyczną.

Abramczyk Polonia aktualnie zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli i ma przed sobą szansę na play off, co teoretycznie oznacza realizację wyznaczonego planu. W kontekście aspiracji drużyny do zdobycia tytułu mistrza ligi, obecne wyniki nie budzą jednak entuzjazmu. Wyjątkiem jest jedynie spotkanie z Aregd Malesą w Bydgoszczy, gdzie drużyna Abramczyk Polonia pokazała swoją pewność siebie, równość i dobrą formę (z kilkoma drobnymi wyjątkami). Wszystkie inne zwycięstwa osiągnięto z wielkim trudem, po zaciętej walce. Wyjazdowe zwycięstwo Abramczyk Polonia odniosła tylko raz – w Poznaniu. Przy własnym boisku drużyna nie zdołała obronić się przed Falubazem Zielona Góra, mimo że poza czołową dwójką, zielonogórzanie nie prezentowali się jako drużyna w doskonałej formie.

Forma Abramczyk Polonia znacznie odstaje od tej prezentowanej przez Falubaz Zielona Góra, od początku wskazywanego jako główny konkurent do awansu. Problemem jest jednak to, że nie ma pewności czy w przypadku dwumeczów bydgoska drużyna byłaby w stanie sprostać kilku innym drużynom, biorąc pod uwagę jej obecną dyspozycję.