Rybny Rynek w Bydgoszczy otrzyma drugą młodość dzięki planowanej rewitalizacji

Zakład Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) w Bydgoszczy dał zielone światło dla przetargu na gruntowną modernizację Rybiego Rynku. Wizja przyszłości tego miejsca obejmuje zamianę go w atrakcyjny plac, upiększony dodatkowymi drzewami, stylowymi latarniami oraz wygodnymi ławkami i krzesłami. Interesujący jest fakt, że po zrealizowaniu projektu, Rybny Rynek już nie będzie służył jako parking. Co więcej, inwestycja ta ma na celu poprawę estetyki nie tylko samego placu, ale także kilku sąsiadujących z nim ulic.

W ramach planów rewitalizacyjnych przewidziane jest również odnowienie przystanku tramwaju wodnego, który jest zlokalizowany w pobliżu Rybnego Rynku.

Projekt ten stanowi część większego planu mającego na celu przemianę Salonu Bydgoszczy, co obejmuje również prace rewitalizacyjne na placu Kościeleckich oraz placu Wolności. Rewitalizacja Rybnego Rynku to kolejny krok w kierunku dopełnienia zmian, które już wystąpiły w samym sercu Bydgoszczy.

Planowane prace budowlane na Rybnym Rynku obejmują wymianę istniejącej nawierzchni, instalację nowych elementów odwodnienia, zachowanie oraz innowacyjne zagospodarowanie dotychczasowych terenów zielonych. Oprócz tego, plac zostanie wyposażony w różnorodne elementy małej architektury, co niewątpliwie doda mu unikalnego charakteru.