Stagnacja inwestycji w infrastrukturę drogową przy ul. Wojska Polskiego na Wyżynach

Rok po tym, jak społeczność została poinformowana o wynikach konsultacji dotyczących przeprawy pieszej na Wyżynach przy ul. Wojska Polskiego, sytuacja nie uległa żadnej zmianie. Planowane postępowanie przetargowe na zniszczenie istniejącej kładki i budowę nowych przejść dla pieszych zostało anulowane w maju. Od tamtej pory, nie nastąpiły żadne dalsze działania w tej sprawie.

Procedura przetargowa dotycząca przebudowy infrastruktury drogowej w obszarze istniejącej kładki na Wyżynach rozpoczęła się 11 kwietnia. W postępowaniu przetargowym wziął udział tylko jeden potencjalny kontraktor, ale jego oferta była znacznie wyższa niż oczekiwane koszty projektu. Ponad czterdziestoletnia kładka ma zostać zastąpiona nowymi przejściami dla pieszych, wyposażonymi w sygnalizację świetlną.

Firma Strabag oszacowała koszt budowy nowej infrastruktury drogowej i demontażu starej kładki na 5 715 865,40 zł i oferowała gwarancję na wykonane prace przez okres pięciu lat. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planował przeznaczyć na realizację tego zadania kwotę 1,6 mln zł. Na sesji Rady Miasta Bydgoszczy pod koniec kwietnia, zastępca prezydenta Bydgoszczy najpierw ogłosił, że przetarg został unieważniony, a następnie skorygował swoje oświadczenie twierdząc, że taka decyzja jest dopiero rozpatrywana. Decyzja o unieważnieniu przetargu została oficjalnie podjęta na początku maja.