Zmiany na horyzoncie: Przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku w Bydgoszczy

19 lipca, władze miasta Bydgoszcz ogłosiły procedurę przetargową na projekt odnowienia Rybiego Rynku. Plan ten zakłada przekształcenie tej lokalizacji w miejsce pełne życia i energii, zakrapiane estetycznym urokiem ławek oraz pięknych drzew. Założenia projektu obejmują także redukcję szerokości jezdni na ulicy Grodzkiej, likwidację sąsiedniego parkingu i stworzenie dodatkowej przestrzeni dla ruchu pieszego.

Rybi Rynek to następny punkt na mapie centrum Bydgoszczy, który ma zostać przebudowany tak, aby stać się bardziej atrakcyjnym i gościnnym dla tutejszych mieszkańców oraz przyjezdnych turystów. Warto przypomnieć, że obecnie trwają prace rewitalizacyjne dotyczące placu Wolności oraz placu Kościeleckich.

Po zakończonej przebudowie, Rybi Rynek ma przemienić się w miejsce o unikatowym charakterze, gdzie eleganckie ławki i stylowe latarnie będą kontrastować z naturalnym pięknem nowo posadzonych drzew. Zaplanowane zmiany mają nie tylko podnieść estetykę tego miejsca, ale również stworzyć nowe możliwości dla ludzi korzystających z tego przestrzeni publicznej.