Analiza wypadku z udziałem ciężarówki w Bydgoszczy – 11 samochodów uszkodzonych, sześć osób w szpitalu

Bydgoska policja prowadzi intensywne dochodzenie, aby wyjaśnić przyczyny karambolu, do którego doszło w poniedziałek. W wyniku tego zdarzenia, poruszająca się z dużą prędkością ciężarówka spowodowała zniszczenie lub uszkodzenie 11 pojazdów stojących na ruchliwej arterii miasta. Epizod ten został uwieczniony na filmie i następnie podzielony w mediach społecznościowych. Początkowe śledztwo sugeruje, że przyczyną katastrofy mogły być problemy zdrowotne kierowcy ciężarówki. Zgłoszono, że incydent skutkował hospitalizacją sześciu osób, przy czym jedna z nich jest w stanie krytycznym.

Wcześniej omawiany karambol miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie, 7 sierpnia, przed godziną 16:00. Miejsce zdarzenia to skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Kamiennej w Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pomorskim. Ogólnie rzecz biorąc, aż 11 pojazdów stało się uczestnikami tej kolizji. Według raportów medycznych, 12 osób potrzebowało pomocy lekarskiej po tym incydencie. Policja nadal bada dokładne okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w jednym z samochodów poruszających się po bydgoskich ulicach tego dnia. Film, który został opublikowany na profilu Bydgoszcz 998 w mediach społecznościowych, pokazuje czerwoną ciężarówkę, która pierwotnie stała przed zakorkowanym skrzyżowaniem. Nagle pojazd rusza z impetem i uderza w samochody zaparkowane po drugiej stronie skrzyżowania. Ciężarówka niszczy również znaki drogowe i latarnię, zatrzymując się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów.