Przebudowa przejść dla pieszych: bezpieczeństwo uczniów na pierwszym miejscu

Zgodnie z założeniami, do końca wakacji 2021 roku, wszystkie wyniesione przejścia dla pieszych powinny zostać ukończone. Na udostępnionych fotografiach można zauważyć prace prowadzone na ulicy Fieldorfa-Nila w Bydgoszczy.

Trwają intensywne prace nad przebudową kilkunastu przejść dla pieszych znajdujących się w pobliżu bydgoskich placówek oświatowych. Cały proces ma na celu zapewnienie bezpiecznego dojazdu na zajęcia szkolne uczniom po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Dzięki zwycięstwu w konkursie unijnym „Bezpieczny pieszy”, bydgoscy drogowcy zdobyli dofinansowanie na realizację projektu przebudowy przejść dla pieszych przy szkołach. Wybrana w przetargu firma pracuje intensywnie na wielu miejscach w mieście, aby zakończyć prace przed rozpoczęciem roku szkolnego, który planowany jest na 4 września.

– W ramach naszych działań przy szkołach tworzymy wyniesione skrzyżowania i progi zwalniające oraz umieszczamy duże znaki na fluorescencyjnym podkładzie. Wykorzystujemy mikroprogi, czyli grubowarstwowe oznakowanie poziome, które informują o zbliżaniu się do ważnych przejść dla pieszych. Malujemy również duże piktogramy na jezdni, które ostrzegają kierowców o istnieniu przejść dla pieszych, z których korzystają uczniowie. Przed liniami przejść umieszczamy elementy odblaskowe wbudowane w nawierzchnię – mówi przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Na ulicy Gen. A. E. Fieldorfa „Nila” powstają trzy wyniesione przejścia (na skrzyżowaniu z ulicą Piórka, Igrzyskową i przy Zespole Szkół nr 5), a dwa kolejne przy ulicy Sielskiej w Fordonie (przy połączeniu z ulicą Szybowcową i Przy Tartaku). Nowe wyniesione przejścia zaplanowano również na ulicach Goszczyńskiego, Granicznej, Sandomierskiej i Wielorybiej. Dwa dodatkowe przejścia na ulicy Glinki zostaną wyposażone w tzw. wyspy azylu.