Awaria na drodze krajowej nr 10 – zderzenie dwóch ciężarówek

W dniu 16 sierpnia, w czwartek, po godzinie 18, na drodze krajowej nr 10 pod Bydgoszczą, w okolicach Makowisk, doszło do poważnej awarii. W rejonie stacji benzynowej Shell zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Natychmiast po zdarzeniu, na miejscu interweniowały służby ratunkowe: straż pożarna, policja oraz pogotowie.

Zgodnie z uzyskanymi informacjami, przyczyną kolizji było najechanie jednego z pojazdów na drugi. W wyniku zdarzenia jeden z ciężarówek znalazł się na poboczu, a drugi częściowo blokował pas ruchu. Na szczęście, nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych. Kierujący jednym z pojazdów został przebadany przez personel medyczny na miejscu, jednak nie wykryto u niego żadnych obrażeń.

Jak informuje asp. Mateusz Jaster z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, do szczególnie skomplikowanej sytuacji doszło w wyniku uszkodzenia zbiornika paliwa jednego z pojazdów. Wymagało to przepompowania paliwa i interwencji jednostki ratownictwa chemicznego. Łącznie na miejscu zdarzenia pracowało siedem zastępów straży pożarnej, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.