Ukończenie prac wodociągowych na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy

Widoczne od kilku tygodni prace wodociągowe na bydgoskiej ulicy Gdańskiej, prowadzone w obszarze torowiska, zostały zakończone. Specjaliści drogownictwa z Bydgoszczy przekazali informacje o pomyślnym wyniku odbiorów robót wykonanych na torowisku i jezdni oraz pozytywnie zakończonych testowych przejazdach tramwajowych.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Bydgoszczy. Jak zapowiadano w poniedziałek, normalny ruch tramwajów zostanie przywrócony na ul. Gdańskiej – w stronę Lasu Gdańskiego, a także na Chodkiewicza, w kierunku Bielaw. Zmiany te zostaną wprowadzone od czwartkowego poranka (17 sierpnia).

Z dniem 17 sierpnia nastąpi reaktywacja linii tramwajowych numer 1, 2, 4, 6 i 10. W tym samym czasie zaprzestane zostanie funkcjonowanie tymczasowych linii autobusowych, które były uruchomione jako zastępstwo dla zawieszonych w związku z wymienionymi pracami fragmentów torowiska.

Od tej chwili mieszkańcy Fordonu będą mieli możliwość dotarcia do centrum miasta nie tylko za pomocą linii 3 i 5, ale również linią numer 10. Linia nr 2, która tymczasowo kursowała z Fordonu na Kapuściska przez rondo Jagiellonów, wraca na swoją pierwotną trasę – od Kapuścisk do Lasu Gdańskiego. Tramwaj „jedynka” będzie kursował od czwartku ze Wilczaka do Lasu Gdańskiego. Tymczasem „czwórka” i „szóstka” będą obsługiwać Bielawy, kierując się odpowiednio na Glinki i do Łęgnowa.