Bydgoszcz: Dirt Park – nowa atrakcja dla miłośników ekstremalnej jazdy rowerowej

W styczniu 2022 roku, w ramach realizacji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zdecydowano o wdrożeniu projektu Dirt Park Bydgoszcz. Projekt ten, będący pomysłem społeczników i entuzjastów ekstremalnej jazdy na rowerze, zakłada stworzenie trasy grawitacyjnej dla rowerzystów. Chociaż pierwotnie za miejsce lokalizacji toru wybrano teren pod Mostem Uniwersyteckim, nie było możliwości realizacji tego planu. Niemniej jednak, znaleziono alternatywną lokalizację. Pomimo tej zmiany, projekt napotkał na pewne przeszkody i obecnie jest w fazie stagnacji – informują jego twórcy.

Dirt Park Bydgoszcz to inicjatywa, która ma na celu stworzenie trasy grawitacyjnej dla rowerzystów. Jest to jeden z projektów zwycięskich w najnowszej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ogłoszonej w styczniu 2022 roku. Inwestycja ta została oszacowana przez jej twórców na kwotę 200 tysięcy złotych, które zostaną pokryte z budżetu miasta. Trasa ta ma stanowić idealne miejsce dla wszystkich zapalonych miłośników ekstremalnej jazdy rowerowej.

Pierwotnie planowane miejsce powstania parku, teren pod Mostem Uniwersyteckim, nie jest obecnie wykorzystywane. Projekt Dirt Park zakłada utworzenie trzech różnorodnych tras: od łatwej trasy dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z jazdą rowerową, poprzez średnio zaawansowaną trasę, aż po trasę dla doświadczonych rowerzystów, która będzie zawierała wysokie przeszkody.