Ekologiczne inwestycje Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy: Budowa zbiorników retencyjnych

Trwają intensywne prace budowlane prowadzone przez bydgoską firmę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja (MWiK), które dotyczą konstrukcji kolejnych zbiorników retencyjnych. Obecnie zaawansowane roboty budowlane są prowadzone w ponad 50 różnych lokalizacjach na terenie Bydgoszczy. Z powodu tych prac, ulica Jagiellońska, od odcinka od Łużyckiej do Chopina, zostanie zamknięta dla ruchu drogowego w nocy z 7 na 8 sierpnia.

Projekt realizowany przez MWiK to gigantyczna inwestycja obejmująca budowę oraz modernizację kanalizacji deszczowej na terenie całego miasta. Stanowi ona jedną z najważniejszych inicjatyw proekologicznych tego typu w Polsce, finansowaną częściowo ze środków Unii Europejskiej. Prace koncentrują się przede wszystkim na budowie podziemnych zbiorników retencyjnych w wielu miejscach miasta.

Budowa tych obiektów pociąga za sobą liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz samochodowej. Najbardziej odczuwalne są one na ulicy Gdańskiej, przy Placu Wolności, która jest obecnie całkowicie zamknięta dla ruchu. Inne miejsca, gdzie prowadzone są prace, wpłynęły na zmiany tras linii autobusowych nr 51, 55, 71, 77, 83 i 33N.

Ważnym komunikatem dla kierowców jest informacja o zamknięciu ulicy Jagiellońskiej (na odcinku od Łużyckiej do Chopina) w kierunku centrum miasta w nocy z 7 na 8 sierpnia. Ruch zostanie przekierowany głównie ulicą Marii Skłodowskiej-Curie.