Enea Bydgoszcz Cycling Challenge: Festiwal kolarski dla fanów i zawodowców

Spotkanie entuzjastów dwóch kółek, zarówno z regionu jak i spoza jego granic, miało miejsce podczas ostatniej edycji Enea Bydgoszcz Cycling Challenge. Zawodnicy mieli okazję rywalizować w urokliwych zakątkach Bydgoszczy, nieopodal centrum miasta, na znanej Trasie Uniwersyteckiej. Wśród startujących znalazło się wielu renomowanych kolarzy, co dodało wydarzeniu dodatkowego prestiżu.

Jak już wspomniano, była to trzecia odsłona tych kolarskich zmagań. Zawody zostały wznowione po czteroletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 oraz pracami remontowymi Mostu Uniwersyteckiego. Zarówno trasa, jak i cała strefa zawodów niosła ze sobą wiele atrakcyjności dla uczestników.

Podczas eliminacji wyścigu szosowego, nowy rekord trasy – 26 minut i 25 sekund – zapisał na swoje konto Filip Maciejuk. Ten młody zawodnik, reprezentujący na co dzień barwy Bahrain Victoroius w profesjonalnym tourze, udowadniał swoją nieprzeciętną formę.

Nie zabrakło także innych znanych twarzy świata kolarstwa. Między innymi Karolina Kumięga oraz Sylwester Szmyd brali aktywny udział w rywalizacji. Mimo to, ich osiągnięcia nie były brane pod uwagę w klasyfikacji końcowej.