Nowy sezon ekstraklasy bez Ewy Kowalkowskiej w Pałacu

Sezon 2021/2022 będzie pierwszym dla Pałacu, w którym nie zobaczymy Ewy Kowalkowskiej. Ta wybitna zawodniczka, działaczka i menedżerka Bydgoskiego klubu, była jego integralną częścią przez ponad trzy dekady. Ciekawostką jest to, że Pałac już po raz 32. zagra w kolejnym sezonie ekstraklasy siatkówki kobiet.

Piotr Makowski, prezes klubu, podkreślił znaczenie tego osiągnięcia dla sportu bydgoskiego. Przypomnijmy, że o tej imponującej statystyce często mówił również jego poprzednik, Waldemar Sagan. Jakub Tęczy, trener drużyny, rozpoczął przygotowania do nowego sezonu 7 sierpnia. Pierwszy mecz odbędzie się natomiast 7 października, kiedy to drużyna z Bydgoszczy zmierzy się z Developresem Rzeszów na boisku hali Immobile Łuczniczka.

W składzie drużyny OnlyBio Pałacu pojawią się pewne zmiany. Karierę sportową zakończyła Magdalena Mazurek, która przejmie rolę menedżerki po Ewie Kowalkowskiej. W składzie zabraknie także Eweliny Żurowskiej (decydowała się na przerwę w karierze), Kingi Różyńskiej (przenosi się do Budowlanych Łódź), Anny Lewandowskiej (Volley Wrocław), Kamili Kobus (KS Piła) oraz Anneclaire Ter Brugge z Holandii, która w połowie ostatniego sezonu zastąpiła Monikę Gałkowską. Gałkowska postanowiła zasilić włoską ligę.

Na listę nowych zawodniczek drużyny wpisują się: Martyna Gorzkiewicz (rozgrywająca rezerwowa, której zadaniem będzie wsparcie Pauliny Bałdygowej), Aleksandra Lipska (przyjmująca mająca zastąpić Żurowską), Joanna Sikorska (atakująca, wcześniej Chemik Police) oraz Wiktoria Makarewicz (Karpaty Krosno – I liga). Do środkowych dołączą: Wiktoria Paluszkiewicz (LOS Nowy Dwór Mazowiecki – I liga) i Dominika Witowska (Volley Wrocław).

W składzie zespołu pozostały natomiast: Paulina Bałdyga, Pola Nowakowska, Julia Gliwa, Koleta Łyszkiewicz i dwie libero – Aleksandra Justka oraz Agata Witkowska. Szczególnie ważne dla klubu jest zatrzymanie Witkowskiej.