Koncert rapera w Bydgoszczy: Medycy interweniowali 140 razy, trzy osoby w szpitalu

Podczas sobotniego wieczoru, w kujawsko-pomorskim Bydgoszczy, odbył się koncert plenerowy rapera Bedoes. Impreza zgromadziła na placu przed Torbydem tłum około dwóch tysięcy osób, a wielu fanów artysty gromadziło się również poza barierkami. Koncert ten, rozpoczęty o godzinie 20, niestety wymagał interwencji medycznej. Około 140 uczestników koncertu doświadczyło problemów zdrowotnych, głównie omdlenia, a trzy z nich musiały zostać przewiezione do szpitala.

Tego wieczoru, 12 sierpnia, nie tylko muzyka była gorąca. Wielu uczestników zgromadziło się na placu kilka godzin przed rozpoczęciem występu rapera z Bydgoszczy, a wysokie temperatury i tłum ludzi doprowadziły do dolegliwości takich jak omdlenia czy problemy związane z przegrzaniem. Sytuacja zdrowotna wielu fanów zaczęła się pogarszać jeszcze przed rozpoczęciem koncertu.

Ze względu na rosnącą liczbę osób wymagających pomocy medycznej, na miejsce wezwano dodatkowe siły ratownicze. Na scenę wkroczyli strażacy z jednostek państwowych i ochotniczych oraz zespoły pogotowia ratunkowego. Jak poinformował kapitan Karol Smarz, niesionej pomocy udzielono w sumie 140 osobom i trzy z nich zostały przewiezione do szpitala.

Działania ratownicze realizowane były przez dziesięć zastępów straży pożarnej, co łącznie daje 39 strażaków. W działaniach brała również udział policja oraz ratownicy WOPR, którzy realizowali swoje zadania zarówno na lądzie, jak i na wodzie.