Losowanie Fortuny Pucharu Polski: Start Krasnystaw kontra Zawisza Bydgoszcz

Start Krasnystaw, drużyna piłkarska, odkryła swojego rywala na I rundę Fortuny Pucharu Polski. Spotkanie z III-ligowym klubem Zawisza Bydgoszcz odbędzie się u nich na terenie pod koniec września.

Wypowiedzi trenera Startu Krasnystaw, Marka Kwietnia, sugerują, że zarówno on, jak i cała drużyna są zadowoleni z wyniku losowania. Niemniej jednak, nie ukrywali swojego pragnienia, by móc stawić czoła zespołowi z Ekstraklasy.

„Zawisza Bydgoszcz to renomowany i solidny klub, grający obecnie w III lidze, ale aspirujący do wyższej. Świadomi jesteśmy tego, jak wielkim wyzwaniem będzie dla nas ten przeciwnik. Nie możemy więc mówić o innej opcji niż fascynujące spotkanie” – powiedział Marek Kwiecień. Dodał również, że jeśli uda im się pokonać Zawiszę i awansować dalej w turnieju, czekają ich kolejne emocje i wyzwania.

Jednocześnie Start Krasnystaw rozpoczął nowy sezon na dobrej nucie. W sobotę 5 sierpnia, drużyna odniosła zwycięstwo 2:0 nad Kryształem Werbkowice na wyjeździe, dzięki strzelonym golom przez nowych członków zespołu – Łukasza Struga, wcześniej grającego dla Świdniczanki, oraz Cezarego Pęcaka, byłego zawodnika Granitu Bychawa.