Renowacja Hali Targowej w Bydgoszczy przyciąga tłumy

Nieopodal skrzyżowania ulic Podwale i Magdzińskiego znajduje się miejsce, które od 4 sierpnia gwarantuje mieszkańcom Bydgoszczy całą gamę wybornych dań – Hala Targowa. To właśnie tam odbyło się uroczyste otwarcie wielu ciekawych lokali gastronomicznych. Kiedy zadbana i odnowiona hala po raz pierwszy zaprezentowała się lokalnej społeczności, okazało się, że jest ona magnesem przyciągającym tłumy.

Pomimo kilkukrotnego przekładania oficjalnego otwarcia Hali Targowej, 4 sierpnia mieszkańcy miasta mogli nareszcie przekonać się, jak wiele ma do zaoferowania bydgoski foodhall. Wyraziliśmy to poprzez naszą liczna obecność, eksplorując to nowe miejsce razem z wami.

Hala została zakupiona przez miasto za kwotę 5 milionów złotych, a na jej remont przeznaczono dodatkowe 2,5 miliona złotych. Mimo iż jest ona własnością miasta, zarządza nią prywatny operator, który został wybrany w drodze konkursu.

Zgodnie ze słowami Michała Sztybla, wiceprezydenta Bydgoszczy, powstały plany dotyczące trzech głównych funkcji hali: gastronomicznej, kulturalnej oraz handlowej. Wszystko to jest częścią umowy i wynika z konsultacji społecznych. Wiceprezydent Sztybel podkreślił również, że oczekuje się od prywatnego operatora realizacji wszystkich tych funkcji – deklarację taką złożył. Decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania hali będą zależeć od spełnienia tego warunku. Na początku jednak miasto zdecydowało się zaufać operatorowi.