Nocne walki z ogniem w Niwach: Wielki pożar domu jednorodzinnego

Wieczór z 28 na 29 sierpnia przyniósł dramat dla mieszkańców Niw, gdzie zaprzątnął uwagę miejscowych oraz służb ratowniczych wielki pożar budynku jednorodzinnego. Kilkunastu strażaków stawiło czoła ogromnym płomieniom, które pojawiły się wieczorem.

Około godziny 19:15, w budynku mieszkalnym przy ulicy Karpackiej, doszło do wybuchu pożaru. Pierwsze informacje od strażaków biorących udział w akcji wskazują, że pierwotne ognisko znajdowało się na dachu budynku. W celu opanowania sytuacji i zminimalizowania strat, na miejsce skierowano liczne siły i środki ratownicze. Do działań zaangażowane były cztery zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Bydgoszczy, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrcz oraz jedno zastępstwo z JRG nr 1 (drabina), JRG nr 3 i Szkoły Podstawowej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Wsparcia udzielali także druhowie z OSP Gościeradz, Osielsko, Bydgoszcz-Fordon, Dąbrowa Chełmińska i JRG nr 3.

Operacja gaszenia trwała do późna w nocy. Na chwilę obecną nie ujawniono informacji o ewentualnych ofiarach czy rannych. Przyczyny, dla których doszło do wybuchu pożaru, są nadal badane i ustalane przez odpowiednie służby.