Panattoni rozbudowuje swoją obecność w Bydgoszczy

Panattoni, czołowy developer nieruchomości przemysłowych na arenie globalnej, jest na ukończeniu największego projektu parku przemysłowego w Bydgoszczy. Inwestycja ta, będąca pierwszą realizacją dewelopera w zachodniej części miasta, zyskała duże zainteresowanie najemców, zwłaszcza z sektora produkcyjnego, logistycznego czy FMCG. Deweloper ma w planach dalsze rozwinięcie tego kompleksu.

Obecność Panattoni w Bydgoszczy zbliża się do poziomu pół miliona mkw. Na tym terenie deweloper skomercjalizował już trzy obiekty BTS, dedykowane dla znaczących sieci hipermarketów oraz dla pioniera branży odzieżowej działającego w modelu e-commerce. Ponadto, Panattoni ukończyło cztery parki przemysłowe, z których ostatni – Panattoni Park Bydgoszcz IV o powierzchni 110 000 mkw., składający się z trzech budynków – został oddany do użytku w lipcu bieżącego roku i jest już całkowicie wynajęty.

Wśród najemców kompleksu znajduje się firma produkcyjna o międzynarodowej renomie, dla której Panattoni wybudowało biura zewnętrzne z trójstronnym dostępem do światła naturalnego. Deweloper wypełnił również potrzeby międzynarodowej sieci marketów poprzez wykonanie specjalistycznej hali, przystosowanej do przechowywania towarów w warunkach chłodniczo-mroźniczych. Ponadto, japoński operator logistyczny zajmuje aż 42 000 mkw. powierzchni inwestycji, dzięki czemu mógł przenieść się tutaj z innego obiektu Panattoni w Bydgoszczy, zdobywając przy tym więcej miejsca.

– Potencjał Bydgoszczy dla różnorodnych sektorów biznesu jest niezaprzeczalny. W ciągu ostatnich dwóch lat, 2021 i 2022, odnotowaliśmy 70-procentowy wzrost popytu na nasze powierzchnie tutaj, co stanowi większość całkowitego popytu od momentu rozpoczęcia naszej działalności – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzająca w Panattoni. – Atrakcyjność tej lokalizacji wynika głównie z jej położenia geograficznego jako kluczowego centrum biznesowego i logistycznego regionu, umiejscowionego między dynamicznie rosnącymi rynkami trójmiejskim i poznańskim. Centralna lokalizacja oraz doskonałe skomunikowanie drogami S10/S5 oraz autostradami A1 i A2 przyciągają firmy o różnym profilu działalności. Dodatkowym atutem jest obecność lotniska cargo w regionie – dodaje.