Bydgoski Teatr Kameralny: Mariusz Napierała ponownie wybrany na dyrektora

Odkąd w roku 2019 objął stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, Mariusz Napierała stał się integralną częścią tej instytucji. Teraz, po upływie czterech lat, został ponownie wybrany na to samo stanowisko, kontynuując swoją służbę dla teatru.

Zanim jednak zasiadł na fotelu dyrektora, Napierała przeszedł długą drogę pełną różnych doświadczeń artystycznych. Swoją edukację rozpoczął na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2000 roku uzyskał dyplom z malarstwa i grafiki, specjalizując się jednocześnie w scenografii. Od tamtej pory jego prace stały się nieodłącznym elementem wielu znaczących polskich scen teatralnych.

Jako twórca scenografii, Napierała ma na swoim koncie imponującą liczbę kilkudziesięciu realizacji. Wielokrotnie swoje umiejętności wykorzystywał do oprawy wizualnej przedstawień muzycznych, w tym oper, baletek i musicali. Szczególnym uznaniem cieszyły się jego prace dla Opery Nova, gdzie niedawno zaprojektował scenografię dla musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” oraz operetki „Wesoła wdówka”.