Bydgoszcz aktywnie uczestniczy w Europejskim Tygodniu Mobilności

Bydgoszcz, raz jeszcze, angażuje się w obchodzenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. Planowane są różne inicjatywy mające na celu promowanie modyfikacji zwyczajów komunikacyjnych.

Europejski Tydzień Mobilności odbędzie się między 16 a 22 września. Liczne wydarzenia zaplanowane są w wielu miastach na terenie Europy, a Bydgoszcz nie jest tu wyjątkiem i aktywnie włącza się w obchody ETM. – W tym roku pragniemy skupić nasze wysiłki na popularyzacji roweru jako alternatywnego środka transportu – informuje Łukasz Krupa, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta.

– Z tej racji, w sobotę 16 września planujemy zorganizować rajd rowerowy do Murowańca. Rajd cieszyć się będzie uznaniem mieszkańców Białych Błot oraz Murowańca i Nakła nad Notecią. Wydarzenie zakończymy piknikiem dla uczestników rajdu – dodaje Krupa.

W tym roku debiutuje nowa inicjatywa – za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta zostanie uruchomiona konkurencja dla firm z obszaru Metropolii Bydgoszcz. Każda firma ma możliwość zgłoszenia się do udziału w rywalizacji. Pracownicy firm, korzystając z aplikacji, „kręcą” kilometry na korzyść swojego pracodawcy. Aby firma mogła wziąć udział w konkurencji, musi zgłosić co najmniej 5 pracowników. Po przesłaniu zgłoszenia, koordynator w każdej firmie otrzymuje hasło, a pracownicy dołączają do aplikacji. Całkowita ilość kilometrów przejechanych dla firmy będzie dzielona przez liczbę pracowników, którzy założą konto w aplikacji i będą „kręcić” kilometry dla swojego pracodawcy. Akcja potrwa od 16 września do 15 października bieżącego roku.