Skandaliczna prędkość na drogach Bydgoszczy: młody kierowca stracił prawo jazdy

Podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze bydgoskiej jednostki o nazwie Grupa Speed pozbawili prawa do kierowania pojazdami 21-letniego mężczyznę, który w rejonie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o aż 79 km/h. W związku z tym wykroczeniem, młody kierowca został obciążony mandatem w wysokości 5000 złotych i dodatkowo otrzymał 15 punktów karnych.

Niezaskakująco, nie był to pierwszy taki przypadek w życiu tego młodego człowieka. Dowiedziono, że już wcześniej w bieżącym roku musiał ponieść konsekwencje za podobne nieodpowiednie zachowanie na drodze. Tym razem przyznał się do powtórnego przekroczenia prędkości.

– Nasza służba w czwartek, 7.09.2023, odbywała się na terenie Alei Jana Pawła II w Bydgoszczy. Policjanci z grupy Speed patrolowali obszar korzystając z radiowozu wyposażonego w wideorejestrator – informuje komisarz Lidia Kowalska, reprezentująca Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Podczas służby, dokładnie o godzinie 18.50, funkcjonariusze zauważyli kierującego hondą i zdeterminowali jego prędkość. Wykazało się, że prowadził swój pojazd z prędkością 129 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. W rezultacie został on zatrzymany do kontroli drogowej.