Komunikat o spotkaniu Pucharu Polski między Zawiszą Bydgoszcz a Lechem Poznań i o przewidywanym ruchu drogowym

Zaplanowane jest, że w najbliższy wtorek, 31 października, o godzinie 21:00, sędzia Paweł Malec da sygnał do rozpoczęcia meczu Pucharu Polski. W tym spotkaniu drużyna Zawisza Bydgoszcz będzie gościć na swoim stadionie zeszłorocznego mistrza Polski, Lecha Poznań. Według informacji udostępnianych przez klub, spodziewana liczba kibiców na stadionie wynosi aż 14 tysięcy.

Z tych wszystkich biletów, 10 tysięcy zostało sprzedanych kibicom gospodarzy, Zawiszy. To sugeruje, że zarówno przed meczem, jak i po jego zakończeniu, w okolicach stadionu możliwe są duże utrudnienia w ruchu drogowym. Jednak istnieje sposób na uniknięcie tych potencjalnych problemów, dzięki ZDMiKP, które postanowiło uruchomić dodatkowe linie komunikacyjne.

Ta wiadomość jest szczególnie ważna dla mieszkańców Bydgoszczy, którzy mieszkają nieco dalej od stadionu. Dla nich przede wszystkim ZDMiKP przygotowało specjalną ofertę dodatkowych nocnych połączeń, które mają ułatwić powrót do domu po meczu, planowanym na około godzinę 23:00. Dzięki temu, kibice będą mogli uniknąć długich korków.